No ei saa lüpstud...

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

No ei saa lüpstud...

Postitamine  BadKitty on Teis Mai 20, 2014 12:42 pm

Kuna ei ole netis väga heldelt jagatud infot kitsede lüpsi kohta ja ei leidnud lihtsalt midagi abistavat mötlesin siit küsida nöu.
Nimelt ei lase kits ennast enam absoluutselt lüpsta.Ta on meil nüüd kolmandat nädalat.Alguses sain ilusti 1.5l kätte.Ämber hea-paremaga oli ninaall ja kits rahulik.Alguses oli ta laudas köik päevad.Ei taht öue minna.Nüüd nädalavahetusel siis läks öue ja no enam lüpsta ei saa.Viskab köhuli vöi astub ringiratast eest ära jne.Udara vaatasin üle ja köik terve ja kena.Laup ja pühap sai lihsalt niimodi lüpstud et mees hoidis sarvedest kinni ja sügas löuaalt.Siis pani silma kinni ja oli rahulik ja sain piima kätte.Nädalasees aga mees tööl ja pean ise hakkama saama.Eile sain kaks korda käies siis liitrikese kätte.Uurisin igasugu trikke netist et kuidas teda paigale saada.Proovisin varianti et tagujalad olid kinni seotud et ei saaks astuda.Siis viskas köhuli.Täna proovisin seda et tema ühe jala panen enda jala pölvevahele (kui kükitan siis tema jalg on minu jalaga nagu lukustatud).Ei aidanud.Sain kogu tralli peale tassitäie.Viisin ta öue ja ei kiusanud rohkem.Nüüd proovisin uuesti siis ilma sidumisteta.Laps söötis leivapalukesi talle jne aga ei midagi.Pool liitritki ei tulnud.
Küsimus ongi et mis tal viga on nüüd? Peale seda kui öues käima hakkas ei lase lüpsta.Ei laudas ega öues.Nüüd ootan et mees koju tuleks ja siis hoiab jälle sarvist kinni et piim kätte saada.Aga no nii ei saa see ju jääda.On mingeid nippe kuidas ta paigal oleks? Vöi peak ehitama mingisuguse lüpsipuki talle? Hakkan juba närvi minema ja möistus otsas Sad

BadKitty

Postituste arv : 22

Tagasi üles Go down

Re: No ei saa lüpstud...

Postitamine  BadKitty on Teis Mai 20, 2014 12:45 pm

Seda ka et peale öues käima hakkamist ei huvita enam teda see nänniämber ka mis teda enne paigal/tegevuses hoidis.

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Teis Mai 20, 2014 1:53 pm

Mul oli ka selline väänik. Lüpsin siis "valepidi", kummardusin tema kohale ja hoidsin nii haardes. Tüütu, aga vaja end maksma panna. Mida vähem lüpsad, seda väiksemaks saak läheb. Samas selle kuumalainega nad ei käi ka väga söömas, ainult lamavad vilus.
Roosi

Postituste arv : 125

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Teis Mai 20, 2014 4:14 pm

Lüpsid siis tagantpoolt jalgade vahelt? Proovin selle ka ära.
Varju ta ennast küll ei hoia.Nii harva.igakord kui mööda lahen vaatan et seisab otse päikse käes ja aina mugib.Va ögard Very Happy

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Teis Mai 20, 2014 4:52 pm

No vot ei suuda mina teda niimodi haardes hoida.Mölemad pikali maas ja piima ikka tassitäis  Evil or Very Mad 

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Teis Mai 27, 2014 11:48 pm

YT-s leidub tegelt rohkelt materjali kui õigeid märksõnu pidi otsida. Sinder, et nii kaugel Harjumaal see kits! Lausa sportlik huvi tekib näha säherdust. Ma kahtlustan, et temale siiski mingi asi häirivaks muutus. Kits on intelligentne tegelane ja oskab enda eest seista. Kindel, et uuesti tiine pole? Peaksin vist ikka tegema ükspäev ühe koduvideo. Hetkel õpetan ka just paari noort lüpsile, ongi mul üks poluvernik Mirjam mannekeeniks nagu tellitud. See kargab üksnes käega kõhu katsumisest õhku.
Seni on küll kõik paigal seisma saadud, isegi peast soojad kamerunlased ja pool-kamerunlased. Jalgade kinnisidumine toimib vaid lüpsiriiulil – kitsel pea kinni, olgu kaelarihmast või mingi sööda-augu-süsteemiga ja lüpsiriiuli põrand olgu laudadest, piisavate vahedega jalasidumisnööri mässimiseks. Lühidalt on asja iva see, et kits olgu kolmest punktist ja jalad laiali kinnitatud, muidu kukub rapsides ümber ja köitematerjal olgu tugev, samas pehme ehk jätkuvalt on läbi aegade parim mõni kimmamat sorti kleidivöö. Üks hullumeelne tahtis tervet nädalat sidumist, ülejäänud on varem mõistusele saanud.
Ja siin üks pildikestega jutt, kuidas tädi leidis oma kitse puhul lahenduse: http://invitationtothebutterflyball.blogspot.com/2012/08/how-i-stop-goats-from-kicking-while-on.html
Gevalia

Postituste arv : 182

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Kolm Mai 28, 2014 9:29 am

Tiine küll ei saa olla.Sikk meil väike ja hetkel vöörutamisel nii et kokku nad ei puutu.Eile sai suht suurema jamata lüpstud.Korra kargas aga sain ta nurka niimodi et taguots vasta seina ja tagurdada ei saanud ja siis ölaga küljelt surusin ta vastu seina ja saime täitsa hakkama.Ehk hakkab aru saama Smile Tekkis aga selline küsimus et kuidas ma teada saan kui vana kits on umbes? Nimelt öeldi mulle et ta on ca 1.5a.See on noor kits siis ju aga ta ei näe eriti noore kitse moodi välja.Paistab nagu vanamutt olevat.Puusakondid on hirmus körgel (ei oska seletada täpselt) ja karv on selline nagu vana vm (noorel sikul on hoopist teistsugune see katsudes) ja no üldse nagu vana oleks...

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Jaanikese on Kolm Mai 28, 2014 10:34 am

Vanust saab määrata hammaste järgi http://fiascofarm.com/goats/age.htm

Jaanikese

Postituste arv : 15

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Kolm Mai 28, 2014 11:07 am

Selle järgi on algajal maru raske virtuaal ja reaal kokku viia, ei leia netist ka korralikku profiilis seletatud kitse hambapilti. YT- s seletavad ka keeruliselt. Mõningaks abiks on hobuste skeem siit foorumist:
http://www.horseandhound.co.uk/forums/showthread.php?320357-Horses-age-from-pics-of-his-teeth
Ma mõtlen just lõikumise nurga uurimiseks. Kitsel muidugi ülemisi kikusid pole ja nii vanus ka vast enam-vähem pooleks jagada obese omaga...
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Kolm Mai 28, 2014 2:28 pm

Seda tean et üleval ei ole hambaid.Eks öhtul lüpsma minnes teeme siis hambauuringud ära Smile

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Kolm Mai 28, 2014 2:30 pm

http://fiascofarm.com/goats/age.htm Ma muidu siit lugesin aga jah palju nendest piltidest abi polnud.

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  tayvo20 on Nelj Mai 29, 2014 3:19 am

Vanuse määramine välimuse järgi võib petlik olla küll kas ta on eelnevalt poeginud või poegis esimest korda teie juures mul poegis eelmine aasta 2,6 aastane kits esimest korda ja ta muutus nii vanaks puusa kondid kerkisid nagu mäed aga see ei loe osadel poegimine muudab välimuselt vanemaks. Selline lüpsmise jant tundub tuttav minul oli lahendus sarnane sinu omale kits küljega seina vastu ja ise küljega tema vastu 2-3 päeva ja oli asi korras ja rohkem pole probleemi olnud.

tayvo20

Postituste arv : 38

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Nelj Mai 29, 2014 9:02 am

Nii eile siis sai hambad ka üle vaadatud.Hammaste kulumise kalle siis ca 30-35 kraadi.
Ja nende piltide järgi http://fiascofarm.com/goats/age.htm on tal need köige alumised hambad.Köik on ühesugused ja ei ole märgata väiksemaid hambaid mis vöiks veel vahetuda.

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Nelj Mai 29, 2014 11:05 am

Jah, ja kui aluseks võtta, et enam-vähem 90 kraadi on talleke, siis sellel juba suht ette "vajunud" eksole...
Meil Eestis kitsekasvatusega lihtsalt on nii, et ENSV-aegne mentaliteet lõhkus järjepidevuse. Kits polnud nagu midagi, kuigi tegelikult päästis ta sõjajärgsel ajal pere näljast. Uuema aja kitsepidamisega on nüüd taas omajagu katsetamist ja avastamist, konkreetne know-how leitakse tihti tegevuse käigus. Ja kui kõigi muude põllumajandusloomade pidajaile korraldatakse koolitusi ja rõhutatakse aretuse tähtsust, siis kitsed lihtsalt ON. Ja tänu varajasele puberteedile ning heale viljakusele (ja nüüd ka kummirõngaste keelustamisele) paljunevad kitsekesed seal kuskil memme (või mitte niiväga memme) karjamaal nii nagu ise heaks arvavad.
Tegelikult saaks paljusid hädasid vältida kui 1)paaritatataks õigeid kitsi õigel ajal õige sikuga 2)praagitaks välja need talled, mis tekkisid kogemata "untsu-tegemise" käigus, mitte ei üritataks edasi müüa 3)tallede üleskasvatamine käib kindla süsteemi alusel, nagu laste puhul: koos kommete õpetuse ja kiindumuse väljendamisega. Nii lihtne ongi.
Üks probleem, mida ma nüüd järjest rohkem kuulen, on näiteks võõrutamine. Sellega on ka nii, et kuigi esialgu tundub karm ja töömahukas võtta talled pärast ternese lõppemist eraldi, sööta tallesid lutiämbrist ja kitsi lüpsta, on selle meetodi kasu suurem kui kahju. Alates sellest, et võõrutamise probleem üldse ei tekigi kuni kitse udara säästmise ja tervete, hästikäsitsetavate noorkitsede üleskasvamiseni.
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Nelj Mai 29, 2014 12:02 pm

Saan õigesti aru, et Badkitty kitsel on kõik piimahambad vahetunud? Siis oled ikka "lüpsta" saanud... :/ Kust sa selle kitse ostsid, nõua müüjalt aru. Kõrvamärgid on olemas? Samas ega nende järgi ka õiget vanust ei saa uskuda, loomi saab nooremaks teha vabalt..
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Nelj Mai 29, 2014 12:08 pm

Vöörutamine läheb meil ilusti.Ei mingit "hädakisa" enam vm.Lüpsijonn ka vaikselt taandub vist.Eile oli juba parem kui üleeile Smile
Nüüd siis selgus et on paras memmeka ka mul mitte nooruke nagu öeldi.
Kui vana selline kits siis olla vöiks? 5 ja + aastat vist siis (hammaste järgi vaadates)?

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Laup Mai 31, 2014 2:13 am

Tjaa. Nende algandmete järgi oskame meiegi siin pakkuda üksnes 5 kuni 16+
Siin üks päris äge sait UK  varjupaigakitsedest koos fotode, nimede, lühi-iseloomustuse ja oletatavate vanustega, väga-väga hariv! Soovitan läbi lapata! Vanimad asukad olla sündinud(DOB ehk Date of Birth) lausa 1993 ja 1995 aastal nagu ma kiirel tuuril ära tabasin :-) http://www.buttercups.org.uk/goats.html
Ega neid pudulojustega (ja krantside  ja setukatega) sahkerdajaid Harjumaal just palju pole...Meil siin helgemad pead juba aimavad, kelle kuulsakesega tegu võis olla...

Fun, leidsin just buttercupside FB, siin ka igast vahvat kraami: https://www.facebook.com/groups/buttercupsgoats/
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Laup Mai 31, 2014 8:50 am

Paistab nii et on jah vahetunud köik hambad.Ausalt öeldes mind see ei häiri et ta vanem on.Oleksin ausalt öeldes ka siis ta ostnud kuna mulle nii meeldivad kitsed.Küsisn eile ka müüjalt et mis teema selle vanusega on ja ta ütles et talle samuti öeldi selline vanus et on noor loom ja kuna tema kitsedest midagi ei tea ja talle nad ei meeldi siis ei oskanud ta kahelda ka (pakkus ise et kas ma tahan tagasi viia kitse.Aga ma ei taha).
Lüps läheb ka juba rahulikult.Leidisn hea asendi talle kuidas ta on rahulik (kahepeale kitsega leidsime Very Happy ).Edaspidi on plaan nagunii paar preilit juurde muretseda ja siis juba olen kövasti targem.Eks kogemused öpetavad Smile

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Kolm Juun 04, 2014 11:48 pm

Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Kolm Juun 11, 2014 6:21 pm

Lüps läheb meil ilusti.Törksa taltsutamine önnestus  bounce  Very Happy
Tänud köikidele "targutajatele" Smile Sain head lugemist ja olen palju targem nüüd

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Kolm Juun 11, 2014 6:38 pm

Ma ei tea kas vöin siia teemasse edasi kirjutada vöi pean jälle uue tegema aga tekkis uus küsimus.Nimelt kuidas ma aru saan et kits on tiine?
Olin vahepeal pea nädala kodust ära (kitsel oli muidugi "lapsehoidja" ) ja vaatasin et kits on nagu paksuks läind.Suurem kui enne.Ja mitu päeva juba vaatan et no läheb ikka nagu suuremaks.Täna katsusin köhtu (ei julge kuhugi suruda ka väga) ja köht selline tugev ja nö köva ja piima tuleb iga päev järjest vähem.Nagu aru olen saanud siis pidigi piim kinni jääma tiinuse ajal? Ja see paksemaks minemine on nagu külgedelt just et laiemaks läheb kits.Ja nii pugejaks on muutunud.Enne oli siuke isepäine nüüd aga tahab silitamist ja sügamist hirmsasti.
Ma isegi ei kujuta ette millal ta poegida vöiks kui ongi tiine...minul poissi pole seega pidi ta olema tiine juba ostes (minu juures on olnud veidi üle kuu).
Olen vist köige kobam kitsepidaja siin üldse  Embarassed  aga noh...ma arenen Smile

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Nelj Juun 12, 2014 4:45 pm

Kas see on nüüd mingi teine kits? Ühes teemas kirjutasid, et tõid 1,5 a kitse ja paarikuise sikutalle. Oli seal eelmises kohas veel sikkusid, teovõimelisi?
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  BadKitty on Reede Juun 13, 2014 10:51 am

Sama kits jah.Ja välja tuli et ta on 5a vöi vanem veel.Tulnud suurest karjast kus oli ka isane.Seega kui on tiine siis oli ostes juba.

BadKitty

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Reede Juun 13, 2014 12:52 pm

Positiivselt võttes- loom on järelikult nii noor, et tiinestub. Mina ostsin kunagi lollusest kitse, kes väideti olevat tiine ja 3a. Hambaid ei osanud siis vaadata. Tiine polnud ja ei jäänudki, suri hoopis vanadussurma..ehk oli 10+ a vana...
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  Jaanikese on Reede Juun 13, 2014 9:11 pm

No mul läks siis küll peris häste- ma ostsin (sügisel) ka 1,5a tiine kitse, kes olevat kevadel ilma poegimata lüpsnud. Tegelikul oli tegemist ca poole aastase tallega, kes õnneks ei olnud tiine ja lüpsnud polnud ta ka Very Happy
Eelmine aasta sain ta ka kevadel poegimata lüpsma, aga piima kogus oli suht nadi, see kevad siis poegis ja annab üle 2l piima päevas.

Jaanikese

Postituste arv : 15

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles