Pädevad ja abivalmid volitatud veterinaararstid?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Pädevad ja abivalmid volitatud veterinaararstid?

Postitamine  Gevalia on Esm Mai 07, 2012 9:50 pm

Kindlasti on olemas ka pealkirjas kirjeldet veterinaarametnikke, andke teistelegi loomapidajatele nendest julgelt teada! Jääb ära meie tarbetu südamevalu ja teame kohe pöörduda õige inimese poole! Rohutähte on ju aeg- ajalt ikka vaja? Näis siis, mis selle piirkonda kinnistatud sunnismaisusega saab. Võtame esialgu teemaks eelkõige volitatud vetid. SIIT nimekirjast on minul ainuke aastatetagune positiivne kogemus pr. Ulvi Martiniga Viljandimaalt.
Teemat sundisid algatama nii omad kogemused kui ka väga paljude nende kitsepidajate mure, kellele omi kitsi müünud ning keda siiani heal meelel nõustan. Ja üha rohkem jääb siit-sealt kõrva, et üsna kole abitu lugu on igal pool. Meie Veriora piirkonna toredast kasutust plüüšmõmmist pole üldse mõtet rääkidagi- mitte ühestki loomast tema mitte midagi ei tea, seda juttu telefonis võidki jääda kuulama, SAAD NIMELISELT TEADA, MIS PROBLEEMID TEISTEL LOOMAOMANIKEL KUIDAS JA MILLEGA ON; enne seda elasin Mõnistes- ja kujutate ette, seesama nõukaaegse mõtlemisega ront jätkab samas ametis siiamaani! No tõepoolest, mees oli tõpratohter ja- ma ei tea, kas naine on ka siiamaani perearst, selle paari töö- ja ravimeetoditest räägiti vähemalt 15 aastat tagasi lausa anekdoote...
On teada veel selliseid ülbikuid, kes loomale pilkugi ei suvatse heita aga rohutähte lihtsalt niisama välja ei kirjuta- vot tema tuleb ja süstib ise karja läbi (Rõngu variant), on selliseid, kes loomapidajate kõnedele ei saa vastata kuna hetkel käib lesta praadimine (ühe saare variant); kelle poole lihtsalt ei saa pöörduda, kuna oled liiga loll (jälle Võrumaa variant)
Eesmärgiks ei olegi siia mingit häbiposti teha vaid jagada infot südamega tööd tegevate ja tõesti loomade heaolust hoolivate vettide kohta- seda nimetatakse muide info logistikaks nagu täna Hommikuterevisioonist poole kõrvaga kuulsin! :-)
Gevalia

Postituste arv : 182

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Re: Pädevad ja abivalmid volitatud veterinaararstid?

Postitamine  tavakasutaja on Teis Mai 08, 2012 12:09 am

Kanad ja kitsed on teada väikese arvukuse poolest. Ega 99% vet-st ei tea ka sulelistest midagi, seepärast praktika nihu neil läinudki, pole lihtsalt mida praktiseerida. Ükskord mainiti mulle Tallinna loomakliinikus, et "me tegeleme koerte ja kassidega". Ja ma mõtlesin, et kuulus koht - teavad kindlasti. Smile Naerukoht.
Mulle meeldivad vet.arstid, kes ei helista tagasi, et sulle öelda, mida teine arst soovitas vaid istub maha ja õpib ka midagi sellest, millest klient ja tema ise ei tea. Selline tegelane on Berit Põldsam Paides oma vastuvõttudega. Räägin ainult head.
Ka Järvamaal on selliseid trikke tehtud, nagu Gevalial ette kirjutatud. Kui ikka nädalavahetus ja lambal viisikud sündimas, siis ei pidanud üks teine tegelane tähtsaks välja sõita.

Viimati muutis seda Admin (Teis Mai 15, 2012 5:05 pm). Kokku muudetud 1 kord

tavakasutaja

Postituste arv : 268

http://kitsedlambad.createforum.eu

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Teis Mai 08, 2012 6:20 pm

Põhipoint ongi, et nii nagu ma saan valida perearsti, pean ma saama valida ka veterinaari. Iga ülbikust ohmut ei pea loomaomanik oma loomade juurde lubama, mis sest et vb 1 kord 3 aasta jooksul farmi ülevaatust tegema. Kui VTA nõuab minult igasuguste nõuete täitmist ja tunnustab ainult minu prk volitatud veti poolt väljakirjutatud teatud ametlikke pabereid, siis ma nõuan sellelt kohalemääratud ametnikult ka pädevust ja viisakat suhtlemist!

See ei olnudki nii ammu, kui perearstindus käis samamoodi piirkonna järgi. Oli aasta 1988, kui seesama Mõniste velsker Irene Mõttus tuvastas mul läbivaatusel olematu raseduse. Olin just mõne kuu eest esimese lapse sünnitanud. Käisin siis kuni kuuenda kuuni kenasti rasedana arvel tema juurde kuni ultraheli tulemused sain...Ma nüüd enam ei mäleta, mis nipiga ma täitsa kogemata pääsesin väga hea naabervalla Varstu velskri, Anneli Poola nimekirja. Aga minu fantoomrasedus oli täitsa kökimöki. Peagi tuli kohutav uudis 4 lapsega pereisa surmast , misjärel see õudne elukoha järgi arsti määramine hakkaski vist mööda saama.
Loodetavasti ei jääda ootama järjekordse veterinaari opilaua alla magamajäämist , see oli ainult üks jäämäe tipp. Kuigi nimekirja vaadates tundub, et kõige perverssemad tegelased ja muidu roppsuud pole uut tegevusluba saanud. Huvitav teema on juba seegi: http://www.postimees.ee/820810/veterinaar-ja-toiduameti-eksjuhi-suudimoistmine-joustus-loplikult/
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  mummi on Kolm Mai 09, 2012 11:20 am

Ma olen värske kitsede pidaja ning suur tänu, et kasuliku lingi postitasite. Nimelt, avastasin oma loomadel täid ning hakkasin järge mööda kõiki endale teada olevaid kohalikke Ida-Virumaa vet.kliinikuid läbi helistama ning uurima, mis rohtu ma täide tõrjeks saaksin kasutada. Endale üllatuseks kostus enamike arstide häälest hämmeldus ning teadmatus. Üks veterinaar vastas, et tema tegeleb vaid väikeloomadega; teine, et tänu väikesele nõudlusele ei hakka ta minu pärast ravimit tellima; kolmas palus mul aga helistada mingisse asutusse, mis tegeleb põllumajandusloomadele mõeldud ravimite edasimüügiga ning ka sealt vastati, et nemad ei saa mind kahjuks aidata.
Vabandan, et nii pikk ja mõttetu vastus, kuid tõesti, suured-suured tänud kasuliku informatsiooni eest!
Päikest kõigile! sunny

mummi

Postituste arv : 2

Tagasi üles Go down

Postitamine  kaire on Kolm Mai 09, 2012 8:49 pm

Mina kiidan Tõhela loomaarsti Anneli Ärmpalu-Idvandi`t ,kelle käest ma ikka nõu olen saanud, kuigi elan ikka hoopis kaugel tema piirkonnast. Veel on mul head kogemused Saaremaa loomaapteegi loomatohtriga, kelle nime ma paraku ei mäleta, kuid temagi käest olen saanud nii mõnegi väga hea nõuande ja abi. Kohalikest ma rääkima ei hakka parem...aga nõu nende käest esmalt küsima minna ei ole tahtmist....
kaire

Postituste arv : 2

Tagasi üles Go down

Postitamine  Silvia on Nelj Mai 10, 2012 11:47 am

Mina kiidan ka pärnumaal tegutsevat Anneli Ärmpalu-Idvandit ja siin järvamaal on meile suureks abiks olnud Maire Vask. Tema tütar vist õpib ka loomaarstiks, nii et sellise osavõtliku suhtumisega arste tuleb juurde :-)
Silvia

Postituste arv : 5

http://www.wix.com/atreju/sss

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Nelj Mai 10, 2012 3:29 pm

Saaremaal on vist Hioväin?
Aga kõige pädevamad on ilmselt Eestis ikkagi Ants Kuks ja Liilia Tali Cool
Roosi

Postituste arv : 125

Tagasi üles Go down

Postitamine  florita on Reede Mai 11, 2012 1:57 pm

Mõnistes on aastaid uus perearst, lätlane. Peale seda skandaali kas vallandati või läks Irene Mõttus töölt ära. Mina olen sealt juba ammu ära kolinud, kuid sugulaste jutu järgi ei hiilga seegi arst erilise tarkusega. See oli nüüd natuke teemast mööda. Aga sealse veterinaariga on paljud hädas. Ravimeetodid on vanaaegsed, pealegi ta tihti lihtsalt ei tule kohale. Gevalia, kus kohas seal Mõnistes sa elasid? Sealtkandist on pärit mu 6-aastane sikk, sain ta tallena kahe küülikupoja eest. ja kui päris aus olla, siis ma selle inimese nime ei mäleta, tean vaid, kus ta elas ja et tal olid küülikud ning kitsed. Käisin tema pool veel küülikuid vaktsineerimas. Ehk mõned teised loomad ka. Ma ei tea ka seda, kas ta elab seal endiselt.

florita

Postituste arv : 36

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Reede Mai 11, 2012 3:09 pm

Elasin täpselt Mõniste ja Varstu vahel, kolisime minema 1999.
Uuesti teemasse põigates- Ida- Viru vetid panevad küll pika puuga tervele Eestile ära, absoluutne täisõbralik keskaeg kestab tänapäevani :-P Ma siin vaikselt itsitan, et olukord sarnaneb sellega, kui kanti kõrgilt neid uhkeid parukaid. Parukaalune mõistagi kubises ja elas aga see oli nii loomulik asi, mida lihtsalt ignoreeriti. Mummi, kas nad Sulle niukest elegantset nikerdustega täisügamiskepikest ei soovitanud muretseda :-)))))

Minu kirjeldamatult suured tänusõnad samuti Ants Kuksile, kes vaatamata suurele nõudlusele ja hõivatusele meie hädalise eile kohe keset ööd vastu võttis ja jälgimisele võttis! Kontaktid Rõõmu talu kodulehel. Tõsiste murede puhul väikemäletsejatega ainuke lootus siin L- Eestis.
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Laup Mai 12, 2012 10:00 am

Jätkuks siis selle loomaarsti väljakutsele, keda te soovite oma laudas näha väljaspool tema teenindavat piirkonda, peaks arvestama väikese visiiditasuga? Sest omas piirkonnas maksab talle riik ettenähtud visiitide eest.
Ole ma asjast õieti aru saanud?

tavakasutaja

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Esm Mai 14, 2012 9:46 pm

Seda oleks huvitav teada, kuis teistel!
Meie mõmmik, nagu ma aru saan, vaatas ikka kohvilaua järgi, mida ja palju ta küsib. Viimane kord vist oligi häda selles, et ei mul polnud aega teda ümmardada- niigi oli südamevalu surnud ja suremas tallede tõttu. Ja kuna ta alles järgmisel päeval kohale uimerdas, jätsin seekord kohvi kõrvale head ja paremat pakkumata.
Kas mul kahju, kuigi tolku kunagi eriti polnud. Sai teist toidetud ja hobusega sõidutatud, kaasa arvatud veel naist ja korra ka naise mingeid plekktagumikkudega sõbrannasid, neilegi sümboolse tasu eest. Kusjuures alles tükki aega hiljem tuli täpsemalt välja, miks kesk kõige sügavamat talve see seltskond käis sedasi vastlasõitu tahtmas (mulle tundus see asi imelik aga kohe ei osanud arvata, mispärast)- keegi kuskil oli näinud, et mu hobused on väga karvased ja siis saabuski luuredelegatsioon olukorda üle vaatama (oodati vist, et on miskit samalaadset nagu seavabrikud.ee?) Ja olid siis nentinud ise ka et, nojah hobused, kes talvel ringi kahlavad, ongi karvased...
Ma küll haruharva pääsesin mingist ekstra lisamaksust. Kui kohale sõitis, siis lisandus sõidukilomeeter. Kui ise tal kodus rohu järel käisin, siis piidles silmanurgast ja pobises, et tema peab ikka mingi konsultatsioonitasu juurde kirjutama. Konsultatsioon seisneski siis sellesama jutu uuesti kuulamises, mille ma zoovetvaru lehelt juba ammuilma olin ära lugenud- sest ma pidin ju alati ise teadma 1) mis mu looma diagnoos 2) mis nimega rohi ja palju vaja. Ning lisaks sai veel seda tema maailmavaadet ilmaasjadest ja klatši teiste loomaomanike kohta aga lõppeks olin sellega juba nii harjunud, et tundus lausa amüsantne.
Minu viimane arve nr. 71:
Nimetus mõõtühik/ Kogus/ Ühikud €/ Summa

Visiiditasu tk/ 1/ 6,4/ 6,4
Lahkamine (osaline)tk/ 3/ 2/ 6
Akti koostamine tk/ 1/ 6/ 6
Konsultatsioon tund/ 1/ 12,8/ 12,8
Transport km/ 19,7/ 0,8/ 15,76
Kokku: 46,96

Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Teis Mai 15, 2012 9:10 am

Ma sain jälle targemaks, et otse oma loomaarstilt rohtu osta on kolmandiku võrra odavam, kui loomakliinikust Shocked Neil seesama asi, et PEAVAD mind konsulteerima, allkirja võtma, et ikka aru sain jne. Ütlesin küll, et olen sama ussirohtu 3 aastat süstinud...
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Teis Mai 15, 2012 5:04 pm

Kas neil kliinikus vastuvõtul olles peab ka "asjast aru saama", et raha võtta? Mina olen senini koera asjad ilma visiiditasuta saanud, vähemalt rohud omavahel kokku liites, ei ole sinna küll mingit imerida tekkinud.
Koduvisiitide korral tean jah, et tuleb kilometraaz kinni maksta. Minu piirkonna loomaarst aga tuleks kutsele Kärust(kuna arst elab seal) Türile (lisaks veel 5 km). Hahaa, iseenesest arstid Türil ja Paides olemas. Täiesti imesüsteem.

tavakasutaja

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Nelj Mai 24, 2012 5:57 pm

Mõmmik ei tule enne, kui temal ikka ports muid asju ka siinkandis ajada. Kilometraažiks paneb aga (ilmselt) iga väljakirjutatud arve peale nagu oleks personaalselt ainult selle inimese pärast eraldi tulnud. See selleks. Ajagu oma sente taga.

Eilsed uudised on järgmised- veel üks naabri peni poolt rapitud kits tuli hädatappa. Aga kuna see käib ametliku asja juures aktiga, helistasin mõmmikule. Keeldus välja tulemast ja oma poolikut tööd lõpetamast. Kiunus, et maksku ma enne arve ära. Viskas toru hargile :-))) Aga sellele pole siiamaani osanud vastata ei telefonis ei meilis, mis teemal oli €12.80- ne konsultatsioon oli. Arve peal on muidki küsitavusi.
Läksime siis kitsega teise volitatud veti juurde, Räpinasse, Piret Tobiase vastuvõtule. Ülla- ülla, et läks ainult visiiditasu €5? Ei mingit akti koostamise eest €6? Ja muidu ka väga meeldiv teenindus. Kahjuks on Piret samuti spetsialiseerunud väikeloomadele nagu paljud teised linnade vetid.
Ja kõige huvitavam on see, et sellesama kitse ülevaatus käis siis rappimisjärgsel päeval mömmi poolt nii pealiskaudselt, et osad vigastused jäid üldse üle vaatamata? Kõhu all pikkade karvade sees, kuhu mina ka ei osanud vaadata, oli meeletu suur mädanev haav, Pireti labakäsi mahtus sisse...Eile lihtsalt hakkasin vaatama, et mis eritis see kitsele on jala peale tilkunud.

Teema on nüüd päris kaua juba üleval olnud ja vaatamisi ka päris rohkelt. Tundub, et ega rohkem kiitvaid kommentaare ei tule. Nimesid on ehmatavalt vähe. Nii et meile jäävadki siis Anneli Ärnpalu- Idvand, Liilia Tali ja Ants Kuks ning veel paar vetti. Hobuste alal on veel päris tugev Kaja Väärsi Nõunist.
Gevalia

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Nelj Mai 24, 2012 7:58 pm

Tegelikult olen ma oma kohaliku naaberküla Venevere ( tõesti ainult 1km, veab mul:)) loomaarstiga ka rahul- Tiiu Kiis on ta nimi. Oli hobusel raske poegimine, jättis oma lehmade seemendamised hetkeks ja tuli kohe. Lambal tall väärasendis, mina ise roheline- tuli ka 10 minutiga, ei miskit, et mingi väike lojus...Konsulteerime ka, kui midagi segast on loomadega ja uurib kasvõi vet ametist tõe välja..
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  Põhjala on Teis Mai 29, 2012 12:09 am

Nii, saan ka siin foorumis lõpuks sõra valgeks;)

Oma piirkonna veti ma ei soovita, see-eest aga sain mina abi kohaliku veiste suurfarmi veterinaarilt, kes aitas rohtudega, kuid saab müüa ainult neid, mida peale veiste võib kasutada ka kitsedel. Ei teagi, kas ta midagi spetsiaalselt minu loomadele muretsema hakkaks ja ega talle lisatööd teha tahakski. Hobuse rohtusid pean ikka piirkonna omalt küsima. Ja kuna Tartus on olemas suurloomakliinik, siis olen sealt väga palju nõu ja abi saanud ja arvan, et kui muud varianti poleks, siis on alati võimalik oma loom ise autosse tõsta ja kohale sõidutada ja ka sealt ravimeid saada. Niiet alati on muid võimalusi, kui üks isik ei ole sümpaatne. Mina isiklikult ei salli ülbeid mehi, kõige muuga saaks vast hakkama. Isegi selle andestaks, kui loomaarst on kitsede koha pealt väheste kogemustega, nagu tundub, et paljude vetide puhul on. Sest kui on näha, et ta inimlikult suheldes tahab sind ja su loomi aidata, ei olekski muud tarvis.

Niiet Tartu Maaülikooli Suurloomakliiniku arste väga kiidan- Alar Onoper kitsede asjus ja Reet Herm hobuste teemadel. Alati on vastu võetud ja igatipidi aidata püütud-supertööSmile

Põhjala

Postituste arv : 1

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles