kisendav ebaõiglus

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

kisendav ebaõiglus

Postitamine  Kilu-Mari on Esm Mai 02, 2011 10:09 pm

mul sai korraks toober täis ja mõtlesin, et avaldaks arvamust:

suhkur, kohv ja suits on nii kallis, et seda enam omale lubada ei saa...
elektri hind on kah kole kõrge... väike maja, hoia kokku kuidas vähegi saad aga arve alati üle 50 euri
võitluses ilmaga jäin mina kaotajaks. Külm võttis mu tomatid ära

Kohe palju kergem sai Cool

Kilu-Mari

Postituste arv : 91

Tagasi üles Go down

Re: kisendav ebaõiglus

Postitamine  malvekas on Teis Mai 03, 2011 8:03 am

Suhkurt ostame 25 kg kotiga,kohvi vaatame hinna järgi(kui on soodukas, siis rohkem osta Smile ).Suitsu ei tee ja elektrit maksame graafiku alusel.Tomateid ise ei kasvata Very Happy
malvekas

Postituste arv : 28

Tagasi üles Go down

Postitamine  Meriann on Teis Mai 03, 2011 5:40 pm

Minul kasvavad tomatitaimed toas jälle liiga suureks. Kasvuhoone veel ehitamisjärgus ja õues ka kole külm muidu juhtub sama ,mis kilu-marilgi. Ei taha küll tomatitaimi kuskilt ostma hakata. Oma tomatid on ikka palju paremad

Meriann

Postituste arv : 10

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Püh Mai 08, 2011 1:21 pm

Hahaa...suitsetamine tuleb maha jätta. Meie pere suitsu ei tee, see eest aga elektrihind on röögatav.
Kuu aega boiler(kuna nõudepesumasin rikkis hetkel) ja inkubaator taga ning freesimine ja muud massinad hooajaliselt, saime 190 eur eelmine kuu, millest 30 EUR käibemaks. Vot see ei sobinud mulle. Et nemad saavad selle ju tagasi.
Aga jah, meil ka suur pere ning kolm korda päevas sööme-joome sooja toitu ja ahjus küpsetame. See aasta läheb ka pliita ahi remonti, et saaks seal tegema hakata ja väikese sauna peale oleme ka mõelnud.
Suhkru 0.79 EUR, jahu 0,89 EUR, makaroni 0,25EUR pakk 400g, pesupulber 1,27 EUR/kg toob pereisa Soomest töö tõttu, saia-leiva asemel teeme ise sepikut jube head. Munad enda laudast, linnu -ja loomaliha kasvatame ka. See aasta siis kartul, tomat, kõrvits, kurk, pattisan, porgand, peet, hernes, türgi uba, sibul läheb maha. Ehk suuremat sorti supi ja ühepajatoidu materjal endale kasvatada. Enam ei ole mõtet poest osta, enne tegime seda. Kel rahaga kitsas, ostke õli 0,93 EUR kokku, nii palju kui saate, enne kui seda ka tõstetakse. Kui just loomarasva koguaeg võtta ei ole.

tavakasutaja

Postituste arv : 268

http://kitsedlambad.createforum.eu

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kilu-Mari on Nelj Sept 29, 2011 9:31 pm

nojah.... suvi otsas ja kõik ju hullem kui kevadel Very Happy

ahhh... ei viitsi mina nii palju süüa teha. Hea kui õhtuks saab midagi kokku nikerdatud ja seda alati varuga järgmisse päeva.
Munadest tundsin küll terve suvi puudust. Kevadel sai kuraditest villand. Kukk vedas neid alati lillepeenrasse. Mõtlesingi, et kevadel uuesti kanarallile. Need kanala kanad vist piisavalt lollid, et ise nad peenraid ei leia.

ühesõnaga ... nüüd on aega terve talv mul leivategemine ära õppida. Lõpuks peab ju välja tulema. Soe leib ehtsa võiga ja külma piima kõrvale, lõhki võiks süüa

Kilu-Mari

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Esm Okt 03, 2011 1:29 pm

Enda jutu jätkuks - suhkur Soomes tõusis juba mõnda aega tagasi 0.95 sendi peale, keeld pandi nt LIDL kauplusteketis peale ja korraga 2 pk osta ei tohi. 0,5 liitristes purkides on meil juba 340 purki tehtud keediseid, kompotte, salateid, suppe, moose, mahlu, marineeringuid. Odav suhkur otsas ja purgivarud ka kõik kasutatud. Ka muud kaubad, kui hästi jälgida, on ülepiiri odavamad nt mähkmed, pesupulber, allahinnatud kaup. Leib -sai endiselt seal kallim.
Elektrihinnaga oli see jama, et avastasime, et maksime liialt ette ning nüüd taas normaalsed hinnad ning viisakalt arvestati kõik ümber. Ootame sügist, vaatame, mis siis saama hakkab, kui radiaator taha lülitada.
Suitsu ei tee ja viina ei joo endiselt. Very Happy
Selle koha pealt oleks tore teada, kas kellelgil on veel mõtteid, kuidas kokkuhoidlikumalt elada selle kallineva elu juures? Very Happy Kui see üldse võimalik veel on.

Viimati muutis seda Admin (Kolm Okt 12, 2011 10:58 pm). Kokku muudetud 2 korda

tavakasutaja

Tagasi üles Go down

Postitamine  florita on Esm Okt 10, 2011 10:44 pm

Nädala eest koristasin elu esimese suhkrupeedisaagi, mingi 50 kg sain. Hakkan siirupit keetma, suhkur on tõesti kallis. Õlut ja veini oskan ka teha, nii et elul pole väga vigagi Wink

florita

Postituste arv : 36

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Teis Okt 11, 2011 12:27 pm

Ma mäletan, kuidas ka vanaema keetis vene-aja lõpul, kui miskit saada polnud poest, peetidest siirupit. Ainult vähe andis välja.
Maal saab muidu hakkama, naturaalmajandus:) ... aga no bensiini hind on ulmeline, meie oleme oma käike ikka väga vähendanud Sad Lasteaaeda peab laps siiski saama ja mees tööle..
Roosi

Postituste arv : 125

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kilu-Mari on Reede Okt 14, 2011 6:27 pm

ei saagi nagu eriti kuskilt enam kokku tõmmata. Sügavkülmikule (kirst) sai relee vahele susitud, et võtaks voolu ainult öösel. Meil see 2 tariifne. Boiler ka nädala sees väljas, Saunas saab pesemas käidud. Riideid ei osta enam ammu. Lastele saab ainult läbi häda ostetud ja siis ka kaltsukast. Nad mul veel kuskil ei käi. Seal ka hinnad tõusnud. Vanasti olid asjad 1 ja 2 krooni, nüüd 1 ja 2 eurot
Koju selliseid asju ei osta mida kohe süüa saaks. Leiba saia ei osta peaaegu üldse... ei tehta minu arust enam häid ja söödavaid leibu-saiu.

Ja üleüldse... parem kui ei mõtle selle peale, jooma ajab Very Happy

Kilu-Mari

Tagasi üles Go down

Postitamine  maiekas on Reede Okt 14, 2011 11:19 pm

Mina riivisin oma suhkrupeete hapukapsa hulka, kui neid purkidesse kuumutasin. Käsi ei tõuse kristallsuhkrut soolastesse roogadesse lisama, seega on suhkrupeet mee kõrval nüüd mu teine lemmik. Siirupiga ma ilmselt ei hakka jändama, aga mingit vürtsmoosi õuna jms proovin küll vaaritada.

maiekas

Postituste arv : 11

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Esm Okt 17, 2011 2:55 pm

Kilu-Mari kirjutas:ei saagi nagu eriti kuskilt enam kokku tõmmata. Sügavkülmikule (kirst) sai relee vahele susitud, et võtaks voolu ainult öösel.
Kas kirst siis öösel saadud energia suhtes seda päeval läbi ei põleta? Ehk liiga alla ei lange, et miskit sulama hakkaks? Meil veel seda kirstu ostetud ei ole. Tasuvus?

tavakasutaja

Tagasi üles Go down

Postitamine  maiekas on Esm Okt 17, 2011 6:12 pm

Öise ja päevase vahe on peaaegu olematu. Meil oli boilerile sätitud nii, et ainult öösel küttis. Ei näinud sellel erilist mõtet.
Sügavkülmikuga, õigemini selle sisuga, ma ei eksperimenteeriks. Külmiku sisu nõuab ühtlast, võimalikult madalat temperatuuri, kui seal ikka inimtoitu säilitatakse. On mõnest kokkuhoidlikust poestki ühtteist rääsumaläinut saadud, sest mingi aeg harrastati väiksemates poodides külmikute väljalülitamist ööseks.

maiekas

Postituste arv : 11

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kilu-Mari on Püh Okt 23, 2011 2:12 pm

mul vana külmik, tal sellist momenti polegi et ei külmuta. Kogu aeg suriseb. Mul teine kah varuks kui suurema sisu kahaneb või kui suur otsustab mitte enam suriseda. Pole mul miskit ära sulanud. Kõik ok... muidugi kui sinna kolama lähen lülitan ta sisse ja peale seda on veel natuke.
Ahh, ei tea mina selle tasumisest miskit. Loomulikult tuleb kõikide asjadega poest odavam osta kui ise teha.

Kilu-Mari

Tagasi üles Go down

Postitamine  rehvitest on Kolm Juul 25, 2012 11:18 am

Pole imestada kui suitsu peale läheb paljudel 1/4 sissetulekust. Tuleb maha jätta ja allesjäänud raha eest suhkrut osta Smile
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rehvid : Valuveljed

rehvitest

Postituste arv : 1

http://www.rehvigrupp.ee

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

- Similar topics