Lambavill.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Lambavill.

Postitamine  pipi on Esm Apr 18, 2011 4:20 pm

Suur soov on lasta oma lambavillast teha lasta lõnga ja villaloori. Palun jagage oma kogemusi ja kontakte! Olen kursis, et osad villaveskid tahavad vähe pestud villa ja teised jälle tahavad, et oleks tugevalt pestud. Kui puhtaks tuleb vill saada sodist, mismoodi teie olete teinud?

pipi

Postituste arv : 58

Tagasi üles Go down

Re: Lambavill.

Postitamine  pipi on Kolm Mai 04, 2011 9:07 am

Ahoi! Question

pipi

Postituste arv : 58

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kilu-Mari on Esm Mai 21, 2012 5:59 pm

http://maavillane.ee/?54

leidsin sellise asja

ohh... seda villa pesu. Tahtsin kah just sama asja uurida. Samas jah, mõtlesin, et teen erinevaid varjante ja võtan need näppu ja lähen koha peale uurima. Pea otsas juba tossab igasugu pesu võimalustest. Mida rohkem teiste nõu kuulan seda mustemaks mul tulemused lähevad. Hullumaja

Kilu-Mari

Postituste arv : 91

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Esm Mai 21, 2012 8:12 pm

Ma sain hiljuti kätte väikses koguses lõnga oma viidud villast- Kabala veskist Raplamaalt. Seal oli miinimumkogus ühte värvi 1,6 kg (võib ka segada- mul nt. valge ja hall kokku pandud). Muretsesin ka kangesti, et esimesed villad, kas ikka said piisavalt ilusaks pestud -nopitud...sobis küll, olla hullemaid toodud Smile
Kuna mul tõesti vähe villa (peenvillaste ja maalammaste oma), siis solgutasin kausi meetodil. Esimesse ligunemisvette ei pannud midagi, seisis ööpäeva nii, päike natuke soojendas vett, aga muidu tuli nii külm nagu kaevust otse. Väänata ei tohi villa, õrnalt restile nõrguma, uus vesi valmis, sinna läks Fairyt veidi ka, ja villad sisse. Sedasi seisis paar tundi kuni öö, kuidas just omal aega juhtus olema:) Ja loputamine läbi kahe vee, üsna rohkelt kulub vett. Ühe portsu tegin ka restil voolikuga (autopesu otsaga) lobistades, ajakulu on sama, tulemusel polnud nagu vahet.
Eks mooduseid on palju, leia omale mugavaim..suured kõrred võtta juba pügamise ajal välja ja sõnnikusi kohti (kui neid on), üldse mitte sinna kotti panna, lühikest villa ka mitte.
Roosi

Postituste arv : 125

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Teis Mai 22, 2012 5:54 pm

Lõrrr.... :-P Aga miks mitte ise kedrata? Eriti kui villa palju pole? Ainult käsitsikedratud lõngal on (minu hinnangul) tõeline väärtus. Ma vaatan oma esimeste (heegeldatud) sokkide järgi. Pole olnud aega neid siiani pesta, rahvast loendades panin nad majapidamisse sisenedes jalga. Eks elamisi oli palju ja igasuguseid. Aga kuna tundub, et materjal on säilitanud oma mustust ja niiskusthülgavad omadused (nagu lamba seljas), näevad nad jätkuvalt korralikud välja. Esmakordselt ei kulu kandadesse auke. Villaveskites ikka pidi olema nii, et nad venitavad masinatega kiu katki ja siis turritavad ja torgivad need kandmisel nagu ikka lambavillatoote kohta arvataksegi. Pluss ma ei hakka rääkima masinaõlist, mis ketrusel ikkagi villaga kokku puutub ja lanoliini kasulikkuse vähenemisest Fayriga pesemisel. Ma ise olen Fayride suhtes ülimalt allergiline.
Gevalia

Postituste arv : 182

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Teis Mai 22, 2012 7:49 pm

12 kilo villa oleks mu tempo juures enne koisid täis kui kedratud...Ja 1,5 aastase, 3 ja 6 aastase poisi kõrvalt sellist keskendumisaega eriti ei jää,kuigi väiksed katsetused on tehtud, ka koeravillaga koos..on mõnus küll.
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  Gevalia on Teis Mai 22, 2012 9:32 pm

:-D Sain ka täpselt 12 kilo esimesest pügamisest. Muist on veel isegi pesemata, ma solgutan ühes suures- suures veekogus pesurestiga muide.
Aega on jah hullult vähe, kõik ümbruskonna töötud saaks rakendada tegevusse aga tjah...eks natuke on sedagi proovitud. Kuni traktor kraavi upakile keerati. Inimene roolis ei olnud isegi mitte tilka alkoholi tarvitanud...
Gevalia

Postituste arv : 182

http://sites.google.com/site/mlehis/kitsed

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Kolm Mai 23, 2012 7:53 am

Kuskilt ma lugesin, et vanasti hoitigi nii villakotte kiirejooksulises jões, said "täisautomaaltselt" puhtaks..Või pesti hoopis lambad enne pügamist jõe- või merevees ära Smile Sa seda varianti ei ole proovinud?
Roosi

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kilu-Mari on Kolm Mai 23, 2012 2:35 pm

mul käis ka see jõe mõte peast läbi... 6e lamba vill oleks vaja ära pesta, hakkama olen saanud ainult 1/100ga Juba seda pestes mu sauna esine ujus...

Kilu-Mari

Postituste arv : 91

Tagasi üles Go down

Postitamine  foksi on Reede Mai 25, 2012 2:02 pm

Fairy rikub lõnga ära, esialu tundub villamõnus pehme, aga hiljem ei taha kärr ka vastu panna.Sellega võiks pesta teki sisse minevat villa pigem.Kabala miinimum kogus peaks 1,2 kg siiski olema, mitte 1,6.Ja vabrikus kraaimisel kraasitakse see vatt mitut pidi läbi, see teebki villa torkivamaks.Kuigi, kui vill on ikka pehmet villa tüüpi, siis ega selline lõnga ka eriti ei torgi.Ja pesuriga pesemine teeb elu lihtsaks.
foksi

Postituste arv : 10

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Reede Mai 25, 2012 7:11 pm

Kas Murese talust oled uurinud, nemad teevad ilusat lõnga ja käsitööd.Suur lambakari ka.

www.murese.ee

tavakasutaja

Postituste arv : 268

http://kitsedlambad.createforum.eu

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles