Jogurti tegemine

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Jogurti tegemine

Postitamine  tavakasutaja on Nelj Jan 20, 2011 12:26 pm

tavakasutaja

Postituste arv : 268

http://kitsedlambad.createforum.eu

Tagasi üles Go down

Re: Jogurti tegemine

Postitamine  sike on Esm Märts 18, 2013 12:33 pm

Mulle jääb segaseks, et miks selle õpetuse puhul just plastnõu vajalik on. Ma ei kasuta põhimõtteliselt kunagi plastmassi kokkupuutel piimaga ja ka jogurtitegu on alati klaasist nõus välja tulnud. Tõesti ei näe plastmassil ühtegi eelist, et miks see peaks jogurti tegemiseks parem olema.

Lisan veel ühe õpetuse
http://www.bioneer.ee/eluviis/ilu/Kodus_jogurtit_teha_on_imelihtne!.aid-4194

Kunagi kui mul maapiima vabalt käes oli, siis sai tehtud tavalise kolmeliitrise purgiga jogurtit. Piim korra keema, siis jahutada, juuretis sisse ja sooja kohta seisma. Tuli välja väga hea.
Selle meetodi miinus oli see, et kui jäi kauemaks seisma või oli liiga soe, siis läks mõnikord hapuks kätte. Kuna elan ahjuküttega maamajas, siis on igal ajaliselt sobival hetkel ka stabiilse sooja koha leidmine keerukas.

Seetõttu nüüd soetasin omale ka jogurtimasina. Kahjuks on neil kogus väike, aga mul on ka kitsepiim piiratud.
Ei raatsi jogurti raiskuminekut lubada endale, kuigi koerad oleksid rõõmsad.
Jogurtimasina pluss on see, et see on lollikindel ja tagab ühtlaselt stabiilse sooja. Muud vahet purgimeetodiga ei olegi.

sike

Postituste arv : 10

Tagasi üles Go down

Postitamine  tavakasutaja on Teis Märts 19, 2013 2:25 am

Mulle meeldivad isiklikult plastkausid ja ideaalse suure kaanega kausi, mida meie pere jogurtiteoks vaja läheb, leidsin alles hiljuti. Enne kasutasin alternatiivi.

tavakasutaja

Postituste arv : 268

http://kitsedlambad.createforum.eu

Tagasi üles Go down

Postitamine  sike on Teis Märts 19, 2013 2:25 pm

Kui meeldivad plastkausid, siis on teine asi. Sellel lingil lihtsalt on kirjas, et klaaskausis ei tule välja.
Minul on tulnud, isegi tavalises 3l purgiga olen aastaid teinud. Pole mingit erilist kaussi vaja läinud.

sike

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kitsemamma on Kolm Märts 20, 2013 9:16 am

minu meelest on kõige lihtsam ja odavam osta suur (25 liitrine vist) penoplastist termokast. Sinna siise asetada kolm umbes 60 kraadise veega täidetud platpudelit. Pudelite peale väike rätik(et anum ei kuumeneks kohe üle). Rätiku peale jogurt kaanega potis. Ma olen jogurti jätnud potti, et vältida selle jahtumist ümbervalamisel. 42 kraadine jogurt koos potiga termokasti, kaan peale ja seista 4 tundi. Seisab sellel temperatuuril isegi vajadusel kuus tundi. Kuigi minul on nelja tunniga valminud.
Termokasti saab ka suvel toiduainete jahekastina kasutada, et piknikule minna. Aga jogurtimasinal ple muud kasutust. Elektrit pole ka vaja kasutada. Very Happy

Kitsemamma

Postituste arv : 9

Tagasi üles Go down

Postitamine  sike on Kolm Märts 20, 2013 12:39 pm

Hea mõte, tänan!

sike

Tagasi üles Go down

Postitamine  Roosi on Kolm Märts 20, 2013 8:51 pm

Meil käib kohev lambanahk kausi ümber. Imehästi hoiab sooja.
Roosi

Postituste arv : 125

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles